Hanna Danek wicemistrzynią Świata

To znakomita informacja. Sądeczanka Hanna Danek została wicemistrzynią świata w slalomie kajakowym na torze w Liptowskim Mikulaszu w kategorii K-1 juniorek. To jedyny medal jaki nasi reprezentanci zdobyli. Jutro jest jeszcze szansa, ale w kayak crossie.

Jako pierwsi na starcie stanęli kanadyjkarze – młodzieżowcy. W tej konkurencji liczono na dobry start sądeczanina Szymona Nowobilskiego. Niestety 4 punkty karne i nie najlepszy czas dały mu dopiero 21 miejsce w półfinałach, co przełożyło się na brak awansu do najlepszej dziesiątki mistrzostw i szansy walki o medale.

W kategorii kobiet sądeczanki Martyna Bednarczyk oraz Katarzyna Liber popłynęły słabo zajmując odpowiednio 19 i 24 miejsce z dużymi startami czasowymi do najlepszych.

Wśród juniorów w K-1 obaj Polacy Marek Kulczycki oraz Joachim Jabłoński zajęli odległe miejsca w półfinałach. Pierwszy z nich by ł 29, a drugi 34. Jednak martwić powinny nie tyle dalekie pozycja co straty czasowe.

Na szczęście niepowodzenia kolegów zrekompensowała Hanna Danek, która w półfinałach pokazała się z bardzo dobrej strony osiągając wyśmienity czas, ale aż 6 punktów karnych dało jej 8 miejsce i awans do finałów. W walce o medale błędów już nie było. Sądeczanka pokonała trasę bez punktów karnych a czas na mecie dał jej drugie miejsce i tytuł wicemistrzyni świata w kategorii juniorek. Warto dodać, że Hanna Danek wywodzi się z rodzinny, gdzie tradycje kajakowe są bogate, również medalowe.

Juniorki K-1

Półfinały: 1. Marketa Hojdova (Czechy) 106,63 (0), 2. Chritstin Heydenreich (Niemcy) 107,19 (0), 3. Klara Mrakova (Czechy) 107,31 (2),…8. Hanna Danek 112,41 (6).

Finały:

1. Klara Mrazkova (Czechy) 103,21 (0), 2. Hanna Danek 105,45 (0), 3. Cterina Pignat (Włochy) 106,00 (0).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony