Hotelarskie metamorfozy w Krynicy-Zdroju

Uczniowie klasy II technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju wzięli udział w zajęciach z wizażystką Sylwią Chmielowską – absolwentką technikum hotelarskiego krynickiej placówki, właścicielką Studio Urody Sylwia Chmielowska.

– Zajęcia dotyczyły kreowania własnego wizerunku i różnych form makijażu. Uczniowie, zarówno dziewczyny, jak i chłopcy, dowiedzieli się, jak dobrze wyglądać o każdej porze dnia, stosownie do miejsca i zajmowanego stanowiska – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. – To pierwsza, teoretyczna część warsztatów profesjonalnego makijażu i wyglądu. Ich celem jest wypracowanie umiejętności kreowania własnego wizerunku. Dla hotelarza umiejętne dobranie fryzury, makijażu i stroju to bardzo ważna rzecz. Dyskretna elegancja i subtelny makijaż wpływają na opinię o pracowniku, a tym samym o zatrudniającym go hotelu. 

Jak podkreśla dyrektor szkoły, organizowane zajęć z absolwentami, także we współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami, pozytywnie wpływa na wzmacnianie przyszłych kompetencji zawodowych uczniów.

Kolejna część zajęć – w formie warsztatów stylizacji, wizażu i makijażu już wkrótce. Opiekunem uczniów jest Dorota Pacut – nauczycielka przedmiotów hotelarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony