MCK “Sokół” zaprasza na spektakl “Znieczulenie”

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na kolejne teatralne spotkanie w ramach Sceny SOKÓŁ, które odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 o godz. 17:00 w sali im. L. Lipińskiego.

Spektakl pt. ZNIECZULENIE, powstał na podstawie scenariusza Karoliny Myczki, dzięki wspólnej pracy aktorów Grup Teatralnych – PRZEBUDZENIE z Rytra i NA ZAWOŁANIE z Laskowej pod artystycznym kierownictwem ks. Łukasza Pawłowskiego i Teresy Ryś.                        

Reżyseria: ks. Łukasz Pawłowski, Teresa Ryś
Realizacja dźwięku i świateł: Grzegorz Tokarczyk, Robert Maurek

Obsada: 
Syn – Łukasz Pawłowski
Matka – Teresa Ryś    
Więzień – Mateusz Janczak
Narratorzy: Katarzyna Myśliwiec, Zuzanna Faron, Paweł Dudczak, Mateusz Wójtowicz, Radosław Plata

O SPEKTAKLU

Sztuka opowiada o rodzinie, w której kobieta nie ma męża a jej syn ojca, co ma ogromny wpływ na duchowy rozwój obojga. Matka nie może nawiązać właściwych relacji z synem, syn z matką, przez co obojgu trudno uwolnić się od patologicznego układu. Aby wytrzymać w takim zniewoleniu, syn decyduje się na “znieczulenie” (jakiego rodzaju – zobaczymy w spektaklu), które nic nie rozwiązuje, za to jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Widz dostrzega jednak, że serce matki i syna jest jakby zamknięte w jakieś klatce, tak jak tajemniczy więzień, ale oboje mają wrażenie, że ktoś chce ich uratować. Czy zatem spróbują uchylić drzwi tej klatki i pozwolą sobie pomóc?  Spektakl, grany już w kilku różnych miejscach, za każdym razem wywoływał duże emocje, zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych. Mamy nadzieję, iż podobnie będzie podczas jego prezentacji w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.  

NIE LICZ  NIE TRAĆ GODZIN  MINUT DNI

BO OTO STOJĘ I PUKAM DO (TWOICH) DRZWI  

Eric Lomax      

13 marca 2023, godz. 17:00 – 18:30

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

BILETY: 15 zł, 1 zł*

DODATKOWE INFORMACJE:

Bilety do nabycia od 27 lutego w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) czynnej: pn.-pt. 8:00-20:00, sob.-ndz. 12:00-20:00 oraz on-line.

* Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony