Igrzyska Europejskie – W Krynicy króluje taekwondo olimpijskie

Od dwóch dni w Krynicy w ramach Igrzysk Europejskich trwają zawody w taekwondo olimpijskim. W sobotę na matach pojawili się polscy zawodnicy, niestety bez sukcesów.

Jako pierwszy w ćwierćfinale, w kat. 63 kg walczył Sebastian Uścimiuk. Jego rywalem był Włoch Dennis Baretta. Przeciwnik Polaka bardzo szybko osiągnął sporą przewagę wysoko wygrywając pierwszą rundę. W drugiej było podobnie i po jednostronnym pojedynku Włoch wygrał.

W kolejnym ćwierćfinale wystąpiła Patrycja Adamkiewicz. O zwycięstwo rywalizowała z Chorwatką Kristiną Tomic. Walka była bardzo ciekawa. Raz jedna, raz druga osiągała przewagę. Pierwszą rundę wygrała rywalka w samej końcówce. Druga była bardzo ciekawa. Od pierwszych sekund walki zaatakowała Polka osiągając kilkupunktową przewagę. Jednak Kristina Tomic nie zamierzała tylko się bronić i atakowała. Na 4 sekund przed końcem rundy prowadziła Polka. Chorwatka zaatakowała trafiając Patrycję Adamkiewicz. Walka zakończyła się wynikiem 0:2 i nasza zawodniczka zakończyła turniej na ćwierćfinale.

Bardzo ciekawie będzie w Krynicy, w niedzielę. Na Górze Parkowej odbędą się zawody w kolarstwie górskim. Zapowiadają się duże emocje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony