IV liga zaczęła rozgrywki – szalony mecz w Barcicach

Jeśli ktoś myśli, że w niższych ligach jest nudno, ten się bardzo myli. Wystarczyło obejrzeć mecz Barciczanki z Glinikiem. Tak szalonego spotkania nie widziano tutaj dawno. Nie odbył jeden mecz z powodu złego stanu boiska (ulewa).

IV Liga Małopolska

Barciczanka Barcice – Glinik Gorlice 2:4 (1:4)

0:1 Goola 10, 0:2 Śliwa 20, 0:3 Gogola 24, 1:3 Zygmunt 40, 1:4 Gogola 45, 2:4 sam. 49.

Sędziował: Damian Gmitrzak.

Żółte kartki: Rams, D. Basta x2, Kurzeja, Zawiślan, – Dąbrowski, Świechowski.

Czerwona kartka: Dawid Basta 88 (druga żółta).

Barciczanka: Rams: A. Basta, Gryźlak, Łukasik, Zawiślan, D. Basta, Mlonzi, Stańczak, Michurski, Zygmunt,, Maślejak.

Glinik: Kubik: Krzysztoń, Dąbrowski, Śliwa, Gogola, Buś, Mituś, Świechowski, Kuliga, Daszyk, Gryboś.

Na pierwszy mecz w sezonie przyszła spora grupa kibiców, która po pół godzinie gry przecierała oczy ze zdumienia. Gospodarze, Barciczanka przegrywała 0:3 i to zasłużenie. W 40 minucie Zygmunt zdobył gola na 1:3, ale tuż przed przerwą Gogola podwyższył wynik na 1:4. Zapowiadało się na pogrom, tym bardziej, że zespół z Barcic grał słabo. Po przerwie Barciczanka zaczęła grać z większą werwą stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Niestety piłka trafiała w słupek, w obrońców, a Maślejak nie wykorzystał rzutu karnego.