Jak to jest w „Zaświatach”, czyli

…kolejny dzień Jesiennego Festiwalu Teatralnego za nami. Tym razem miłośnikom sztuki zaprezentował się „Teatr Co się stało?” Z Limanowej. Publiczność obejrzała spektakl pt: „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?”.

Tradycją JFT jest aby na scenie pokazywały się teatry amatorskie. W tym roku był już NSA, teraz limanowianie, a będzie jeszcze Teatr im. B. Barbackiego. Publiczność ma okazję zobaczyć jaką wartość przedstawiają tzw amatorzy. Gorące oklaski świadczą, że się podobają, że mają swoją wartość, że warto by teatry jak te w Nowym Sączu czy Limanowej istniały i się rozwijały.

A sztuka „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?” To czarna komedia filozoficzna. To o trzech zabawnych kobietach, striptizerkach, które śpiesząc się na kolejny występ do restauracji i nie chcąc zabić psa, który im wbiegł na drogę, uderzają w latarnię i giną w wypadku samochodowym. Trafiają w Zaświaty i czekają na Sąd Ostateczny. Trafia za nimi także pies, którego nikt tam nie chce. Podczas pobytu w poczekalni przed sądem odkrywają swoje lęki, fobie, wątpliwości, śmieszności, tajemnice życiowe, ale także walczą o psa, o uznanie jego godności i duszy. Zabawny (ale czasami też wzruszający) tekst J. A. Masłowskiego, opowiadający także historię miłosną, jaka się przydarza samotnym duszom – Aniołowi i jednej ze striptizerek, odczarowuje polskie tradycje mówienia o śmierci i życiu po śmierci, bawi się stereotypami, oswaja strach i przewraca nasze myślenie o tym, co potem…

Kto nie obejrzał sztuki podczas Jesiennego Festiwalu Teatralnego ma szansę w Limanowej.

„ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?” 

Autor: Jerzy Andrzej Masłowski

Reżyseria: Janusz MICHALIK

Obsada: Aleksandra STARZYK, Kinga JAROMIN, Zuzanna MAJERAN, Jakub MOSKAL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony