Jak widzę swoje dziecko? Startujemy z podcastami dla rodziców

Jak widzę swoje dziecko? To nie tylko tytuł pierwszej lekcji z cyklu podcastów „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców w pigułce”* Fundacji Ostoja w Nowym Sączu, ale i refleksyjne pytanie, które powinieneś sobie zadać, jeżeli jesteś rodzicem. Czy warto oceniać i porównywać? A może czas zacząć wydobywać z dziecka tzw. perły? Jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne?

Żyjemy w społeczeństwie, wychowywanym w nieustannej krytyce. Często tę krytykę przenosimy na swoje dzieci. Jednak, idąc tym tropem, Twoje dziecko zacznie unikać rozmów z Tobą, wynosząc ból z domu rodzinnego i wnosząc go w swoje dorastanie i dorosłość.
Im wcześniej zmienisz schemat myślenia z niezadowolonego krytyka w tropiciela dobra, tym szybciej osiągniesz dobrą więź ze swoim dzieckiem. Ten podcast to nic innego jak trening pozytywnego myślenia. Jednak skupia się ono wokół Twojego dziecka.
Brzmi zbyt skomplikowanie? Koniecznie wysłuchaj podcast! Znajdziesz tu praktyczne przykłady, jak zauważać w dziecku dobro i skupiać się na tym, co pozytywne (nawet jeżeli naprawdę nie jest łatwo).
A na koniec zadanie domowe! Ale spokojnie – nie jest na ocenę!

Plan 1. lekcji:

– Wprowadzenie do lekcji

– O kopaczach złota i poszukiwaczach pereł;

– Pułapki w postrzeganiu dziecka;

– Jak nauczyć się akceptacji dziecka?;

– Prawda o bezbłędnym wychowaniu;

– O dyskryminacji społecznej;

– Czym jest rodzicielska pokora?;

– Czy po równo znaczy sprawiedliwie? Czego potrzebują nasze dzieci?

– Jak i kiedy wydobywać perły w dzieciach?

– Zadanie domowe

Posłuchaj na:

SPOTIFY

*Podcasty „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców w pigułce” to seria 10 lekcji-rozmów prowadzonych przez dziennikarkę Katarzynę Gajdosz-Krzak z Haliną Czerwińską, psychologiem, pedagogiem i trenerem ogólnopolskiego programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców w Fundacji Ostoja w Nowym Sączu. Producentem nagrań jest sądeczanin Paweł Augustyn z GAPU MEDIA.

Podcasty dedykowane są przede wszystkim osobom, które mają dzieci bądź pracują z nimi na co dzień. Przydadzą się też każdemu, komu zależy na budowaniu bliskich relacji z drugim człowiekiem. Szkoła dla Rodziców i Wychowawców propaguje wychowanie dialogowe, przeciwstawiając się modelom wychowania przez władzę czy uległość. Uczy, jak być szczęśliwym rodzicem. Mottem Szkoły dla Rodziców jest „Wychowywać – to kochać i wymagać”. Więcej na ten temat dowiesz się, słuchając podcastu – Lekcja 0 [DZIEŃ OTWARTY] na SPOTIFY lub ApllePodcasts lub YouTube

***

Same podcasty to zbyt mało, by zmienić sposób działania, dlatego warto skorzystać z warsztatów Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Fundacja Ostoja w Nowym Sączu realizuje je w formie stacjonarnej, jak i on-line. Więcej informacji o warsztatach znajdziesz tutaj.

Fundacja Ostoja w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony