Wojownik z Nowego Sącza

Kacper Salabura (3-1-1), sądeczanin, który nie boi się niczego. Już w najbliższy piątek skrzyżuje rękawice z Włochem Luigim Francesco Zito (1-1-3). Mawiają o nim „Sądecka siła gór”. Walka odbędzie się w kategorii junior średniej na gali RBK Promotions, organizowanej przez Łukasza Kownackiego w mazurskim Szczytnie.

Nowosądeczanin wydaje się być faworytem tego starcia. Kacper w swojej ostatniej walce sprawił nie lada niespodzianke remisując z Kubańczykiem Evanderem Riverą (5-0-1). Skazywany na pożarcie Polak postawił trudne warunki i tanio skóry nie sprzedał. Dla Rivery była to pierwsza walka w zawodowej karierze, której nie udało mu się wygrać. Salabura znany jest z tego, że uprawia boks niewygodny dla rywala, bazując na swojej kondycji, sile i woli walki. Bardzo często właśnie to decyduje o rezultacie pojedynku, w którym udział bierze Kacper.

Przed walką wychowanek sądeckiego Golden Teamu powiedział: – Do dopięcia zostało kilka ostatnich rzeczy. Waga już jest prawie zrobiona. Czuje się fantastycznie, jestem dobrej myśli. Mam nadzieję na pozytywny wynik. Będzie ogień!

Walkę Salabury będzie można obejrzeć 4 marca na sportowych antenach Polsatu.

Michał Zawartka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony