Oddaj krew na nowosądeckim rynku

Akcja “Krew Wzywa Krew” trwa. Tym razem wolontariusze sądeckiej “Budowlanki” przeprowadzą dużą akcję krwiodawstwa na nowosądeckim rynku.

Uczniowie sądeckiej „Budowlanki” już po raz drugi organizują projekt “Krew Wzywa Krew” –  w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.  Celem tej akcji jest propagowanie honorowego krwiodawstwa, a także edukowanie społeczeństwa w kwestii pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tegoroczna edycja projektu ma na celu uświadomienie młodzieży, jak ważna jest pierwsza pomoc. Ola Struts, jedna z organizatorek akcji mówi:

„Chcemy, aby dzięki nam dzieci i młodzież wiedziały, jak się zachować w przypadkach zagrożenia życia.”

Wiele młodych osób, podczas naszej akcji, po raz pierwszy , ale mamy nadzieję, że nie ostatni,  zdecydowało się przyłączyć do tej szczytnej akcji. „Udało się nam pobić rekord Nowego Sącz w oddawaniu krwi„– mówią wolontariusze.  W drugiej edycji naszego projektu nadal promujemy honorowe dawstwo krwi, jednak za główny cel obraliśmy w tym roku informowanie o tym , jak ważna jest pierwsza pomoc oraz przekonywanie , że każdy z nas może uratować ludzkie życie

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet- na płycie nowosądeckiego rynku wolontariusz z „Budowlanki” organizują kolejną akcję- będzie można oddać krew, obejrzeć i  poćwiczyć pierwszą pomoc oraz wykonać na płycie rynku rysunki o tematyce związanej z akcją. Dodatkową atrakcją będzie udostępniony przez sądecki MORD symulator wypadków.

Zebrana krew zostanie przeznaczona dla obywateli Ukrainy, a dzieciaki z nowosądeckich szkół będą mogły skorzystać z wielu atrakcji.

Akcja odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Nowy Sącz Ludomira Handzla, Oddziału Rejonowego PCK w Starym Sączu oraz Stowarzyszenia ORION, PSP w Nowym Sączy i OSP Podrzecze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony