Jest już siłownia i sala do ćwiczeń w Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju

Dom Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju (jednostka powiatowa), który regularnie gości dzieci z całej Polski i Ukrainy wzbogacił się właśnie o siłownię i salę do ćwiczeń. To świetna informacja dla wszystkich, którzy korzystają z tego ośrodka w ramach „zielonej” szkoły, pobytów rekreacyjno-wypoczynkowych, zgrupowań integracyjnych czy warsztatów artystycznych. Wyremontowane i wyposażone sale oglądał właśnie starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Dzięki tej inwestycji, nasz Dom Wczasów Dziecięcych poszerzył ofertę programową, zapewnił bezpieczne i ciekawe miejsce do organizacji zajęć w przypadku niepogody oraz możliwość pozytywnego wykorzystania energii młodych podopiecznych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że kolejna placówka powiatowa wzbogaciła się o miejsce do uprawiania sportu i organizowania zajęć fizycznych. W sali prowadzone są zajęcia rekreacyjno-sportowe, gimnastyka korekcyjna, treningi dla grup sportowych oraz zajęcia ogólnorozwojowe – kondycyjne, koordynacyjne i kompensacyjne. Dla nas najważniejsze jest zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci korzystających z tego świetnie wyposażonego pomieszczenia.

Remont sali oraz wyposażenie kosztowały 45 tysięcy złotych.

– Inwestycja została przeprowadzona dzięki środkom przekazanym z budżetu Powiatu Nowosądeckiego – mów Marzena Niziankiewicz-Długopolska, dyrektor DWD w Piwnicznej-Zdroju. –. Bardzo dziękuję za zrozumienie naszych potrzeb – dzieci i młodzież chętnie korzystają z nowych pomieszczeń, szczególnie w okresie zimowym i w deszczowe dni. Sala nadaje się też do prowadzenia zajęć fitness i tworzenia układów tanecznych, które pozytywnie wpływają na młodych ludzi.

Remont polegał m.in. na wymianie podłogi, malowaniu ścian, oświetleniu pomieszczeń. Został także zakupiony sprzęt: bieżnia, rowerek, orbitrek, wioślarz, masażer, ławeczka skośna, drabinki gimnastyczne, ławeczki, a także piłki, TRX, sprzęt do ćwiczeń równoważnych, koordynacyjnych, maty, drobny sprzęt gimnastyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony