Już w sobotę w Rabkolandzie odbędą się XX Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy

W najbliższą sobotę, 17 lipca, w rodzinnym parku rozrywki Rabkoland odbędzie się jubileuszowa, 20.edycja kultowej, dorocznej imprezy organizowanej w sercu Rabki-Zdrój. Zawodnicy z całej Polski wezmą w tym dniu udział w Mistrzostwach Polski w Dojeniu…Sztucznej Krowy. W konkursie może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 14 lat i ma bilet wstępu do Rabkolandu. Konkurencja jest silna – stali bywalcy zawodów trenują do imprezy przez cały rok.

Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy to legendarna już impreza odbywająca się na terenie rodzinnego parku rozrywki Rabkoland od 20 lat. Już w najbliższą sobotę, 20 lipca, śmiałkowie z całego kraju zmierzą się w wydojeniu „czekającej” na nich przez cały rok krowy Robculi. Zasady konkurencji są proste – chodzi o wydojenie, w jednym podejściu, jak największej ilości mleka w czasie minuty. Doświadczeni zawodnicy wiedzą, że technika dojenia Robculi jest specyficzna i różni się od tradycyjnego dojenia żywej krowy. W tym przypadku wymiona należy ściskać mocno i szybko. Niektórzy trenują do zawodów na dojarkach własnej konstrukcji przez cały rok!

Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych, ale i szalonych imprez organizowanych w naszym parku rozrywki. Cieszy się ona zarówno ogromnym zainteresowaniem ze strony zawodników, ale i gości, którzy co roku licznie stawiają się w tym dniu w Rabkolandzie, by kibicować zawodnikom oraz skorzystać z naszych parkowych atrakcji. Liczymy na to, że i w tej edycji frekwencja dopisze – mówi Piotr Wiecha, właściciel parku rozrywki Rabkoland.

W tym roku organizatorzy ograniczyli liczbę zawodników do 40 osób, dzieląc ich na kategorię męską i kobiecą. W każdej z kategorii na zwycięzców pierwszych trzech miejsc czekają nagrody pieniężne, rzeczowe, a także dyplom oraz puchar. Ich sponsorem jest Rabkoland. Drobne upominki zostaną także wręczone uczestnikom, którzy zajmą miejsca od 4. do 10. Aby wziąć udział w Mistrzostwach w charakterze zawodnika lub kibica należy zakupić bilet wstępu do Rabkolandu w regularnej cenie. Zapewnia on, poza możliwością uczestniczenia w imprezie, całodzienną zabawę bez limitu na wszystkich atrakcjach dostępnych na terenie parku rozrywki. Do konkursu kwalifikowane są osoby powyżej 14 r.ż.

Rabkoland to największy w Małopolsce park rozrywki znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 5 stref tematycznych: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Lunę. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl.

źródło/fot.: Rabkoland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony