Klaudia Zwolińska i Dariusz Popiela w finałach Pucharu Świata

W słoweńskim Tacen trwają kolejne zawody o Puchar Świata w slalomie kajakowym. Bardzo dobrze spisali się sądeczanie. Czwarte miejsce w finale zajęła Klaudia Zwolińska, a Dariusz Popiela był piąty.

Tor w Tacen należy do jednych z trudniejszych. Tutaj każdy, nawet najmniejszy błąd kosztuje bardzo wiele.

Jako pierwsi na starcie stanęły zawodniczki w C-1, a zaraz potem mężczyźni. Niestety nikomu nie udało się awansować. Sądeczanka przebrnęła eliminacje, ale później było gorzej, aż 152 pkt karne i awans przepadł. Również Grzegorz Hedwig nie może mówić o dobrym starcie. Próbował, ale nie dał rady w eliminacjach.

Znacznie więcej radości dali zawodnicy w K-1. Klaudia Zwolińska w eliminacjach i półfinałach pokazała, że jest w bardzo dobrej formie. W finałach miała najlepszy czas, ale 4 punkty karne spowodowały, że zajęła 4 miejsce.

K-1 kobiet: 1. Jessica Fox (Australia) 96,22 (0), 2. Viktoria Us (Ukraina)98,91 (0), 3. Elena Lilik (Niemcy) 98,92 (0), 4. Klaudia Zwolińska 99,06 (4)…

W kategorii mężczyzn emocji również nie brakowało. W eliminacjach Jakub Brzeziński oraz Dariusz Popiela w pierwszym wyścigu popłynęli z błędami. Pierwszy z nich był 40, a sądeczanin, po otrzymaniu 50 pkt karnych dopiero 57. W drugim wyścigu było znacznie lepiej, które wygrał Dariusz Popiela. Poprawił się również Jakub Brzeziński, ale był 16, a awansowało 10. W finale sądeczanin pokazał, że należy do światowej czołówki. Popłynął bardzo szybko, ale na 13 bramce trącił tyczkę i z dwoma punktami karnymi zajął 5 miejsce. Wyścig na „czysto” dawał mu podium.

K-1 mężczyzn: 1. Jiri Prskavec (Czechy) 85,02 (0), 2. Vit Prondis (Czechy) 89,46 (2), 3. Felix Oschmautz (Austria) 90,05 (0), 4. Hannes Aigner (Niemcy) 90,67 (0), 5. Dariusz Popiela 91,56 (2)…

W niedzielę na zakończenie III edycji Pucharu Świata odbędą się zawody z cyklu cross. Do startu zgłoszeni są Klaudia Zwolińska oraz Jakub Brzeziński.