Kolejna smutna wiadomość – odszedł Ryszard Wasiluk

Od rana urywały się telefony w Straży Miejskiej a pytano czy to prawda, że Ryszard Wasiluk, Komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu nie żyje. Niestety tak, zmarł nagle we własnym domu, miał 69 lat.

Kilka dni z uśmiechem, jak to On, załatwiał swoje sprawy w urzędach, wczoraj przed pójściem do domu po pracy chodził po Komendzie i żartował z podwładnymi. Nic nie wskazywało, że stanie się coś tak bardzo smutnego. Był człowiekiem z natury radosnym. Lubił żarty, ale w pracy tego nie uznawał. Od siebie wymagał dużo, ale od ludzie z którymi pracował również. Umiał pochwalić, ale „zwrócić” uwagę również.

Ryszard Wasiluk – ur. 26 stycznia 1953 w Paczkowie. W Nowym Sączu pojawił się w 1958 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Samochodowych w Pile. Po 15 latach pracy w WP, swoje miejsce znalazł w 1990 roku w sądeckiej Policji. Był naczelnikiem Wydziału Prewencji ówczesnej Komendy Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Był negocjatorem policyjnym a przez 5 lat zastępcą Naczelnika Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. W latach 2005 – 2011 kierował komendą Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Ponownie został powołany na tą funkcję w grudniu 2018 r.

Cześć Jego pamięci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony