W Ptaszkowej zapłonął znicz olimpijski!

Dzisiaj w Ptaszkowej odbył się Dzień Olimpijski. Święto zostało ustanowione w rocznicę powołania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich.

W każdym kraju, w tym samym dniu – 23 czerwca – odbywa się w ten dzień jedna uroczystość. W tym roku na gospodarza olimpiady została wybrana Ptaszkowa.

W imprezie wzięły udział dzieci m. in. z przedszkoli i szkół podstawowych gminy Grybów. Nie zabrakło też polskich olimpijczyków, którzy na przestrzeni lat zdobywali medale dla naszego kraju. Jak przystało na olimpiadę – na maszt została wciągnięta flaga olimpijska i zapalony znicz olimpijski. A wszystko to na terenach należących do Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Powiat nowosądecki reprezentował wicestarosta Antoni Koszyk, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. radni wojewódzcy: Marta Mordarska, Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń; radni powiatowi: Anna Radzik i Wiktor Obrzut, gospodarz gminy Grybów Jacek Migacz, burmistrz Grybowa Paweł Fyda i wójt Rytra Jan Kotarba.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony