Kolejna wygrana sądeczanek

W drugiej lidze koszykówki kobiet zespół UKS Żak Nowy Sącz wygrał drugi mecz w rundzie rewanżowej Dzięki zwycięstwu drużyna trenera Leszka Obrzuta zajmuje drugi miejsce w tabeli.

SPZ WJM Gmina Krasne – UKS Żak Nowy Sącz 54:77 (16:16, 10:21, 10:19, 18:21)

Sędziowali: Bogdan Pliś i Wiesław Syzdek.

SPZ WJM: Aleksandra Wilk 25, Ilona Syzdek 14, Oliwia Łabuńska 11, Sabina Wilk 2, Maja Sakra 2.

UKS Żak: Sabina Kosakowska 25, Paulina Lipińska 23, Diana Kosakowska 16, Klaudia Chatys 4, Martyna Sommer 4, Sonia Skoczeń 3, Kamila Sowa 2, Martyna Oracz, Sylwia Feryńska.

Spotkanie było emocjonujące tylko w pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem. Później dzięki dobrej obronie, co przełożyło się na szybkie i skuteczne kontry sądeczanki osiągnęły przewagę. Do przerwy zespół UKS Żak prowadził 37:26. Po zmianie stron podopieczne Leszka Obrzuta powiększyły przewagę. Czwarta kwarta była dopełnieniem trzech pierwszych. Warto podkreślić kolejny raz wysoką skuteczność rzutów Sabiny Kosakowskiej i Pauliny Lipińskiej.