Porażka młodych sądeczan

Sądeccy kadeci nie zdołali przeciwstawić się rywalom z Kielc, z którymi wysoko przegrali. Był to drugi mecz w tym sezonie i druga porażka.

Liga kadetów U-15

II Kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – AZS UJK Kielce 41:70 (0:21, 18:16, 9:17, 14:16)

Sędziowali: Sabina Kosakowska oraz Mariusz Nowacki.

STK Wikar: Kogut 20, Kubiela 9, Szczerkowski 7, Tokarczyk 3, Wicher 2, Rosiński, Mieczkowski, Kościsz, Kunicki, Kasperski, Michalik, Florkowski.

AZS UJK: Łosiak 23, Krzemiński 9, Lenartowicz 9, Karwacki 7, Sobota 6, Kania 5, Lisowski 5, Bulski 4, Pazera 2.

Mecz rozpoczął się dla sądeczan koszmarnie. W pierwszej kwarcie mimo szybkich akcji i dogodnych sytuacji kadeci z Nowego Sącza nie zdobyli nawet jednego punktu. Porażka 0:21 zapowiadała kompromitację. Na szczęście podczas przerwy między kwartami trener Maksymilian Sławecki zdołał „obudzić” swoich zawodników, którzy w drugiej części meczu pokazali, że potrafią grać i celnie rzucać. Wygrana kwarta, dawała nadzieję na lepszy wynik. Do przerwy rywale prowadzili 37:18. Po zmianie stron mecz był już bardziej wyrównany, ale przy takich stratach z pierwszej kwarty strat nie dało się odrobić.