Kolejna wygrana sądeczanek

Drugoligowy zespół koszykówki kobiet UKS Żak Nowy Sącz rozgrał kolejny mecz o punkty, pokonując w Rzeszowie MLKS i jest liderem grupy II.

MLKS MOS Rzeszów – UKS Żak Nowy Sącz 58:72 (17:16, 16:20, 7:17, 18:19)

MLKS: Michella Nassisi 24, Patrycja Machajska 10, Sabina Stygar 8, Lidia Otręba 8, Emilia Śląska 4, Julia Miler-Kuciapa 4.

UKS Żak: Sabina Kosakowska 20, Anna Orzeł 15, Kamila Sowa 12, Aleksandra Michalczyk 11 (3×3), Klaudia Chatys 7, Katarzyna Nowak 3, Martyna Sommer 2, Martyna Oracz 2, Martyna Jakubczyk, Sonia Skoczeń, Emilia Pawlik, Julia Baczyńska.

Początek meczu był zacięty. Obie drużyny starały się narzucić swoje warunki gry. W drugiej kwarcie dzięki celnym rzutom Sabiny Kosakowskiej i Anny Orzeł sądeczanki do przerwy prowadziły 36: 33. Po zmianie stron dzięki dobrej grze w obronie i skutecznym kontrom było już 50: 43 dla UKS Żal. Ostatnia kwarta była wyrównama, ale rzeszowianki nie potrafiły odrobić start.

– Wynik mógł być bardziej okazały dla nas, ale staram się aby w k każdym spotkaniu grały wszystkie zawodniczki. W Rzeszowie w bardzo dobrej strony pokazała się Ola Michalczyk, która w trudnych, decydujących momentach trafiała za trszy punkty.

Sądecki zespół po 4 meczach prowadzi w tabeli II ligi, grupa II.