Kolejny cios – odszedł Zbigniew Stępniowski

To smutna wiadomość, którą z bólem i żalem przyjęli sądeccy miłośnicy piłki nożnej. W wieku 77 lat odszedł Zbigniew Stępniowski, człowiek encyklopedia, działacz i wielki miłośnik sportu, a zwłaszcza piłki nożnej i Sandecji.

Jak opowiada prezes Rady Seniorów OZPN Jerzy Leszczyński swoją przygodę z piłką nożną Zbigniew Stępniowski rozpoczął w 1958 jako trampkarz Sandecji wkrótce przeniósł się do do nowosądeckiego Startu w którym dotarł do zespołu seniorów. W latach 1959-1963 rozegrał w tym klubie około 80 spotkań. Całe Swoje dalsze życie poświęcił działalności w sporcie.

W roku 1976 był współzałożycielem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu. W latach 1988 – 2001 był Prezesem OZPN w Nowym Sączu. Od 1976 roku pracował w Wojewódzkiej Federacji Sportu w Radzie Okręgu Związków i Stowarzyszeń Kultury Fizycznej. Dał się poznać jako wielki sympatyk Sandecji ,a także innych mniejszych klubów Z okręgu nowosądeckiego wielokrotnie spiesząc im z pomocą. Był Członkiem Prezydium Małopolskiego i OZPN w Nowym Sączu oraz Przewodniczącym Komisji Młodzieżowej W MZPN i OZPN.

Do roku 2012 był członkiem Wydziału Piłkarstwa Młodzieżowego w PZPN.

Współzakładał Radę Seniorów przy OZMP i do ostatnich dni mimo choroby był jej aktywnym Działaczem. Jeszcze we wrześniu 2021 roku na organizowanym przez Radę Seniorów Memoriale „Trzej przyjaciele z Sandecji” wręczał puchary dla zwycięzców.

Wśród licznych odznaczeń jakie otrzymał są między innymi: Srebrny Krzyż Zasługi, Złota Honorowa Odznaka PZPN, Medal PZPN za Wybitne Zasługi dla Rozwoju Piłki Nożnej, Złota Honorowa Odznaka MZPN w Krakowie.

Swoim spokojem i wiedzą o Piłce Nożnej łagodził wszystkie spory, dzielił się nią z każdym kto chciał wiedzieć i słuchać. Był życzliwym i uśmiechniętym człowiekiem.

Będzie Go brakowało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony