Kolejny garaż dla karetek w sądeckim pogotowiu

Od 2019 roku trwa program naprawczy w sądeckim pogotowiu. Teraz zakończył się kolejny etap modernizacji placówki. Tym razem zakres prac obejmował między innymi modernizację budynku garażowego, w którym stacjonują trzy zespoły wyjazdowe.

Warto dodać, że obecnie każde miejsce postojowe ambulansów zostało wyposażone w automatycznie otwierane bramy, co umożliwia szybszy wyjazd do pacjenta. Zmiany dotyczyły również rozwiązań architektonicznych w pomieszczeniu dawnego garażu. Ponadto na budynku administracji, warsztatów i stacji diagnostycznej pojawiły się nowe elewacje.

– Przypomnę, że podczas obecnej kadencji samorządu powiatowego nie tylko wymieniliśmy stare karetki na nowoczesny tabor, odnawiając całą flotę – zakupując lub pozyskując 14 ambulansów, ale też prowadziliśmy prace remontowe budynków pogotowia, które nie były modernizowane od kilkudziesięciu lat – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wraz z Waldemarem Kubińskim, koordynującym zespołami wyjazdowymi SPR oglądał zakończoną ostatnio inwestycję.

– Całość inwestycji zamknęła się kwotą ponad 600 tysięcy złotych, która w całości pochodziła z budżetu Pogotowia. W tegorocznych planach jest jeszcze wymiana nawierzchni całego placu przy ulicy Śniadeckich w Nowym Sączu na terenie należącym do Pogotowia – dodała dyrektor SPR Bożena Hudzik.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony