Wyzwania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – konferencja w ANS

W Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbyła się międzynarodowa konferencja pn. „Wyzwania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Dyskutowano o wielu problemach, w tym o inwestycjach drogowych i ich wpływu na bezpieczeństwo na Sądecczyźnie.

– Warto przypomnieć, że Powiat Nowosądecki ma w swoim zarządzie 510 kilometrów dróg, co jest dużym wzywaniem – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Podczas obecnej kadencji zmodernizowaliśmy znaczną ich część. Pięcioletni bilans naszych działań to: ponad 130 kilometrów wyremontowanych dróg, 32 kilometry wybudowanych chodników, 14 wybudowanych lub zmodernizowanych mostów, 105 oznakowanych i doświetlonych przejść dla pieszych. W latach 2019 – 2023 przeznaczyliśmy na inwestycje ponad 300 milionów złotych, w tym, kwotę ponad 180 milionów złotych pozyskaliśmy ze środków zewnętrznych. Wszystkie te działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – chcieliśmy stworzyć kierowcom komfortowe warunki do jazdy, ale jednocześnie zadbaliśmy również o bezpieczeństwo pieszych budując chodniki i doświetlone przejścia. Przy wielu drogach powiatowych pojawiła się także sygnalizacja związana z rozwijaną przez kierowców prędkością i ostrzeżenia o jej przekroczeniu.

W spotkaniu udział wzięli m. in.: generał KOSG Stanisław Laciuga, insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, Komendant Miejski PSP st. bryg. Paweł Motyka, wicestarosta Antoni Koszyk, Ludomir Handzel – prezydent Miasta Nowego Sącza, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach wraz z Grzegorzem Kaliną i młodzieżą. Nie zabrakło oczywiście policjantów różnych szczebli z Małopolski i osób zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony