KOLEJNY WEEKEND SZCZEPIEŃ ZA NAMI

W miniony weekend w różnych regionach naszego województwa po raz kolejny na wszystkich chętnych czekały tymczasowe punkty szczepień. Pomimo zmiennej pogody zainteresowanie było niemałe. W przygotowanych przez jednostki samorządu terytorialnego punktach preparat przeciwko COVID-19 przyjęło łącznie blisko tysiąc osób.

Okres wakacyjny to czas odpoczynku, radości i zbierania sił przed nowym rokiem szkolnym i zadaniami, których intensywność w pozostałych miesiącach roku jest z reguły większa. To także doskonały czas, by przygotować organizm na wyzwania, jakie przynosi okres jesienno-zimowy. W tym roku po raz pierwszy do zadań tych warto dopisać szczepienie. Mimo iż epidemia ma obecnie zupełnie inne oblicze, nadal pozostaje groźna. Pokazuje to zwłaszcza przełamany kilka tygodni temu trend. Spadająca do tej pory dzienna liczba zakażeń koronawirusem – ponownie zaczęła się zwiększać.

Przez ostatnie dwa dni dodatkowe punkty szczepień działały m.in. w Osieku, Krzeszowicach, Radoczy, Gaju, Ryglicach, Żegocinie, Muszynie czy Tuchowie. Kolejny raz akcję weekendowych szczepień przeprowadził także Kraków.

W wielu miejscach towarzyszyły one wydarzeniom kulturalnym i sportowym organizowanym w Małopolsce.

Do tej pory w naszym województwie wykonano łącznie 2 979 805 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 1 388 765 Małopolan.

źródło/grafika: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony