KONCERT MUZYKA KARPAT
Voo Voo i Sądecka Orkiestra Kameralna

Już 13 sierpnia o godzinie 20:00 rozpoczniemy tegoroczny koncert w ramach Karpaty OFFer. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ jak przygotowało prawdziwą ucztę dla ucha!

Pierwszym i tradycyjnym wydarzeniem Festiwalu KARPATY OFFer jest piątkowy Koncert MUZYKA KARPAT. W tym roku, tak się zabawnie złożyło, że koncert ten odbędzie się 13 dnia sierpnia, w piątek i w ramach 13. edycji Festiwalu. Wierzymy jednak, że właśnie ze względu na te wyjątkowe okoliczności, a przede wszystkim ze względu na wspaniałych artystów, którzy wezmą w nim udział będzie to koncert niezapominany. Zaproszenie do udziału przyjęły dwa zespoły, które połączyły pozornie nie związane ze sobą style muzyczne i stworzyły projekt o niezwykle oryginalnym charakterze.

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Jest niebywale twórczy i doskonale łączy klasykę z nowoczesnością.

Czy VOO VOO gra jazz? Tak, bo w tej muzyce jest jazzu nieskończoność i rozpęd…
Czy gra rocka? Tak, bo w tej muzyce jest rocka prostota i motoryka…
Czy gra coś jeszcze? Na pewno! I to od 35 lat!

W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Nagrywają i koncertują w składzie: Wojciech Waglewski – gitary, śpiew; Mateusz Pospieszalski – saksofony, śpiew; Karim Martusewicz – bas; Michał Bryndal – perkusja oraz tylko z wyjątkowymi gośćmi.

W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę).

Tym razem Wojciech Waglewski zaprosił do współpracy Sądecką Orkiestrę Kameralną – zespół o młodzieńczym zapale, który wciąż odkrywa swoje możliwości, połączony z doświadczeniem nabytym w trakcie udziału w wydarzeniach o charakterze międzynarodowym.

Zespół składa się z dyplomantów i absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Członkami orkiestry są indywidualności z sukcesami poruszające się na gruncie muzyki klasycznej i rozrywkowej – to laureaci ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali, najzdolniejsi młodzi muzycy południowej Polski.

Zestawienie ze sobą tych niezwykłych osobowości zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie profesjonalizmu.

Voo Voo 2021 fot. Jacek Poremba

źródło: MCK SOKÓŁ, fot.:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony