Komendant podziękował pracownicy poczty za wzorową postawę

8 czerwca br. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu spotkał się z przedstawicielkami jednego z urzędów pocztowych, dziękując za wzorową postawę i profesjonalne działanie pracującej tam pani Marzenie. To właśnie jej spostrzegawczość i właściwa reakcja na dostrzeżone zagrożenie pokrzyżowały plany oszustom i uchroniły 73-letnią mieszkankę powiatu nowosądeckiego przed utratą oszczędności.

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura podziękował pani Marzenie, w obecności jej przełożonej, za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, w wyniku której starsza mieszkanka powiatu nowosądeckiego nie straciła swoich oszczędności – Taka postawa jest godna szczególnej pochwały oraz budzi najwyższy szacunek i uznanie. Mam nadzieję, że będzie Pani wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji, postąpią tak samo profesjonalnie jak Pani.

Wręczając okolicznościowe listy, komendant pogratulował również naczelniczce urzędu pocztowego tak kompetentnej i zaangażowanej pracownicy.

O zdarzeniu informowaliśmy kilka dni temu w komunikacie Na Sądecczyźnie rozdzwoniły się telefony. Oszuści znów są aktywni (https://nowy-sacz.policja.gov.pl/kn/aktualnosci/23113,Na-Sadecczyznie-rozdzwonily-sie-telefony-Oszusci-znow-sa-aktywni.html) Przypomnijmy: 2 czerwca br. do 73-latki zadzwonił mężczyzna, który rzekomo miał być policjantem jednego z komisariatów na Sądecczyźnie. Przekazał starszej pani, że doszło do kradzieży jej danych, w związku z czym może stracić pieniądze, które zgromadziła na swoim koncie bankowym. Rozmówca, będąc cały czas na linii, polecił seniorce, żeby wybrała swoje oszczędności i wykonała dwa natychmiastowe przekazy pieniężne po 10 tys. złotych na angielskie konto bankowe. Kiedy 73-latka weszła do placówki pocztowej, by nadać przekazy, była bardzo roztrzęsiona, cały czas rozmawiała przez telefon i ponaglała obsługującą ją pracownicę. Jej zachowanie natychmiast wzbudziło zainteresowanie pracującej tam pani Marzeny, która podejrzewała, że kobieta może wykonywać polecenia oszusta. Pracownica poczty starała się przekonać seniorkę, że prawdopodobnie zaraz padnie ofiarą przestępstwa oraz szybko zadzwoniła po sądeckich policjantów. Tylko dzięki jej czujności i profesjonalnemu podejściu do całej sytuacji starsza pani nie straciła swoich oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony