Komisja Bezpieczeństwai o COVID-19 i odpadach

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Rozmawiano i COVID-19 oraz o styuacji związanej z odpadami komunlanymi w naszym regionie.

Obrady, które przeprowadzono w trybie on-line, prowadzili Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu i Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podczas posiedzenia wysłuchano m.in. informacji na temat przeprowadzonych kontroli w zakresie gospodarowania odpadami w Nowym Sączu i powiecie.

Wiele czasu poświęcono działaniom podjętych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego związanych z przeciwdziałaniem COVID-19. Z zaprezentowanego raportu wynika, że w roku 2020 osób zakażonych na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego było 9714, spośród których 680 objęto hospitalizacją. Zarejestrowano 294 zgony, których przyczyną była infekcja wirusem SARS-CoV-2. W większości przypadków u osób tych występowały poważne choroby współistniejące (cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, obniżona odporność z powodu leczenia onkologicznego).

W tym czasie kwarantannie poddano łącznie 26 193 osoby, a izolacją objęto 9757 osób. Przeprowadzono 10 582 dochodzenia epidemiologiczne wobec osób, u których wykryto koronawirusa. Przy udziale policji przeprowadzono też 799 kontroli sklepów, galerii handlowych, hoteli, wyciągów narciarskich i restauracji.

Natomiast od stycznia do lipca 2021 r. (III fala zakażeń) kwarantanną objęto 13 354 osoby zamieszkałe na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego. Odnotowano 5489 zakażeń koronawirusem. Wraz z przedstawicielami policji przeprowadzono 2198 kontroli placówek handlowych, gastronomicznych i sportowych.

Fot. Paweł Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony