Woda w Mystkowie już zdatna do spożycia

Jak informowaliśmy w Mystkowie w ubiegłym tygodniu woda nie była zdatna do spożycia, a nawet do celów gospodarczych z powodu zanieczyszczenia bakterią coli. Ponowne badanie próbek wody z sieci Urządzenia Wodociągowego Mystków II nie wykazało już obecności groźnych dla zdrowia bakterii z grupy coli.

Zanieczyszczenie mikrobiologiczne stwierdzono podczas badania przeprowadzonego 6 września. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał wówczas przeprowadzenie w trybie natychmiastowym niezbędnych zabiegów higieniczno-sanitarnych celem uzyskania wody bezpiecznej dla zdrowia. Przyniosły one pozytywny skutek.

Z sieci tej korzysta blisko 3000 osób.

Cieszy, że woda jest już czysta, ale problem nie znika, bowiem nie był to pierwszy raz. Jak mówi Józef Laskosz, który zarządza spółką wodną w Mystkowie obecnie trwa budowa sieci kanalizacyjnej. Jej uruchomienie znaczenie poprawi stan epidmiolgiczny w tym rejonie. Jednak do szczęścia potrzeba nowoczesnej stacji uzdatniania wody, która potrafi dać sobie radę z tego typu zanieczyszczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony