Komitet Wyborczy Iwony Mularczyk też będzie się skarżyć do Państwowej Komisji Wyborczej

Dzisiaj KWW Wiosna 2024 Ryszarda Nowaka złożył skargę na Ludomira Handzla na ograniczenie możliwości informacji wyborczych (piszemy o tym obok). Natomiast komitet Iwony Mularczyk jutro zrobi to samo. Prezydent Nowego Sącza oddał do dyspozycji komitetów wyborczych zaledwie 4 tablice informacyjne spośród 98 istniejących. To wzbudziło i wzbudza sprzeciw konkurentów obecnego włodarza miasta.

Ktoś, kto przyjeżdża lub przejeżdża przez Nowy Sącz musi być zdumiony ilością banerów czy plakatów z podobizną obecnego prezydenta Nowego Sącza

– Razem z radnymi klubu PiS doliczyliśmy aż 860 banerów wyborczych, to nie jest miasto prezydenta, ono należy do mieszkańców – mówi Iwona Mularczyk. – Można je dostrzec wszędzie, od tablic informacyjne, po barierki, płoty, ogrodzenia, znaki drogowe, są nawet na ruderach, jak ta po byłej komendzie policji. To wszystko kosztuje, a przypominam, że każdy komitet może wydać na kampanię nieco ponad 150 tys. zł. Niektóre banery muszą kosztować naprawdę dużo.

Problem ma sądecka delegatura Krajowego Biura Wyborczego, a komisarz wyborczy wezwał prezydenta do przywrócenia stanu sprzed 5 marca, informując o sprawie wojewodę małopolskiego.

– Cała sytuacja powoduje, że w mieście dochodzi do monopolu wyborczego i właściwie jest to manipulacja procesem wyborczym ze strony prezydenta – dodaje Iwona Mularczyk. – Warto przypomnieć sprawę uchwały o krajobrazie, która powodowała, że przez ostatnie lata przedsiębiorcy byli nękani ze względu na umieszczanie swoich reklam na budynkach, gdzie prowadzili firmy. Nakazywano je usuwać, byli straszeni mandatami i pozwami sądowymi. Tymczasem zaczęła się kampania wyborcza i całe miasto wygląda jak jedna wielka reklama.

– Dlaczego konferencja jest przed budynkiem, gdzie była policja?, – Bo właśnie tutaj widać jak w Nowym Sączu działa uchwała krajobrazowa. Dokładniej, jak działa ona w wykonaniu prezydenta Ludomira Handzla – mówi radna Iwona Mularczyk – Rozpoczęła się kampania wyborcza i państwo widzą, jak całe miasto wygląda. Jak jedna wielka reklama…

Jutro komitet wyborczy Iwony Mularczyk składa pismo w Państwowym Biurze Wyborczym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony