Komunia święta – kącik porad praktycznych.

Już niebawem rozpocznie się sezon na przyjęcia komunijne. Jest to dość specyficzna uroczystość, która oprócz imprezy okolicznościowej na pierwszym miejscu stawia duchowość. O czym warto pamiętać organizując czy będąc uczestnikiem komunii świętej? Oto kilka spraw, o których warto pamiętać.

Lokalizacja.

Zwykle data jest narzucona odgórnie, co często związane jest z trudnościami lokalowymi i koniecznością wcześniejszej rezerwacji sali jeśli decydujecie się na przyjęcie poza domem. Świetnie sprawdzi się dom, ogród, restauracja czy sala bankietowa. Warto wziąć pod uwagę też miejsca parkingowe. Przestrzeń, powinna pomieścić wszystkich gości i zapewnić odpowiednie warunki do biesiadowania. Należy wziąć pod uwagę budżet, który pozwoli na realne zbadanie swoich możliwości.

Sprawy organizacyjne.

W zaproszeniu gości pomóc może lista gości. Należy zrobić to również odpowiednio wcześnie tak by każdy miał czas na uwzględnienie tej daty w swoich planach. Warto zadbać o jedzenie. Przygotowane wcześniej menu pomoże w stworzeniu listy zakupów czy rozplanowania prac jeśli chcecie zająć się tym sami. Zamówienie cateringu wiąże się z znalezieniem odpowiedniego miejsca, które przygotuje wyżywienie, dostarczy je na czas. Obsługa przyjęcia i gości to również aspekt nad którym warto się zastanowić, podobnie jak zastawa – na czymś pyszności trzeba podać.  Nie bez znaczenia są również dekoracje pozwalające na stworzenie klimatu. Można również przygotować winietki pozwalające na usadzenie gości,  drobne prezenciki, które nie tylko posłużą za dekorację stołu, ale również mogą stać się pamiątką dla uczestników.

Diabeł tkwi w szczegółach.

Ceremonia w kościele, obiad, tort i co dalej? Lody, danie gorące to tylko fragment uroczystości.  O ile dorośli mogą porozmawiać i to zwykle wystarcza często na komuniach pojawiają się dzieci, które zaczynają się nudzić. Nuda to ciągniecie rodziców za rękaw i konieczność opuszczenia przez dorosłych stołu, przy którym toczą się ciekawe rozmowy. Sposobem na nudę mogą być samodzielnie przygotowane gry i zabawy, albo przekazanie tego profesjonalistom. Animator na komunii to z pewnością dobry pomysł jeśli na imprezie przewidziane są dzieciaki. Dorośli mogą spokojnie rozmawiać między sobą, a ich pociechy są pod dobrą opieką. Komunia jest pierwszą tak doniosłą uroczystością w życiu dziecka, wyjątkowym czasem dla całej rodziny. Animator podkreśli wagę uroczystości i wywoła uśmiech na twarzach uczestników.  Doświadczony animator chętnie doradzi rodzicom i wskaże na co powinny zwrócić uwagę. Rolą animatora jest budowanie wyjątkowych wspomnień, szczególnie u głównej osoby: twojego dziecka. Animator bardzo często integruje nieznające się dzieciaki. Animator często jest alternatywą dla telefonu serwując aktywności offline. Program dostosowywany jest do wieku dzieciaków pozwala na zajecie ich niezależnie od różnic wiekowych. Specjalna oferta animacyjna na komunię (klik)

Idę w gości więc… strój i prezenty.

Wśród gości częstą zagwozdką jest strój i prezent. O ile komunia nie jest rewią mody i w zupełności wystarczyć może coś znajdującego się już w szafie o tyle prezent może przyprawić o niemały problem. Pieniądze, gadżety elektroniczne, rowery, zegarki, biżuteria czy personalizowane pamiątki. Z pewnością warto zwrócić uwagę na religijny charakter uroczystości. Może warto zadbać o budowanie wspomnień prezentując voucher na jakieś zajęcia kolonię lub półkolonię. Warto poznać zainteresowania dziecka i zadbać o coś co przypadnie do gustu dziecko. Nie należy jednak zapominać że prezent to tylko dodatek nie powinien być ważniejszy niż sama uroczystość i spotkanie z rodzina.

Przygotowanie przyjęcia komunijnego, jak i wzięcie w nim udziału może być czasochłonne, ale głównym celem jest wspólne celebrowanie tego wyjątkowego momentu w życiu dziecka. Cieszcie się zatem czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi pamiętając, że każde przyjęcie jest inne.

Artykuł powstał we współpracy z przedsiębiorstwem Hardy Dzieciak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony