Na drogach Sądecczyzny było bezpiecznie – podsumowanie wielkanocnego weekendu

Jak co roku, w okresie Świąt Wielkanocnych na drogach naszego regionu pojawiło się więcej policjantów, którzy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom goszczącym na Sądecczyźnie. Podczas tegorocznego wielkanocnego weekendu na drogach było bezpiecznie, o czym świadczą policyjne statystyki.

– Z analizy przeprowadzonej przez policjantów ruchu drogowego sądeckiej komendy wynika, że w okresie od 29 marca do 1 kwietnia br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 16 kolizji oraz 2 wypadków drogowych, w których poszkodowane zostały 2 osoby – informuje Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w Poniedziałek Wielkanocny przed godziną 18:00 w miejscowości Korzenna, gdzie 24-latek kierując motocyklem marki Yamaha z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn, na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne, wypadł z motocykla i wpadł do przydrożnego rowu.

Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania przez policjantów z Komisariatu Policji w Grybowie.

– W czasie ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (7-10 kwietnia 2023 roku) policjanci odnotowali 16 kolizji oraz 4 wypadki drogowe, w których poszkodowane zostały trzy osoby, a jedna zginęła. – dodaje Aneta Izworska. – Mimo licznych ostrzeżeń Policji, by nie prowadzić pojazdów po alkoholu, w dalszym ciągu wiele osób lekceważy te apele. Podczas wielkanocnego weekendu funkcjonariusze zatrzymali na sądeckich drogach 5 nietrzeźwych kierujących, w tym jednego z orzeczonym przez sąd zakazem kierowania pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony