Konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów konkursu plastycznego Sądeckich Wodociągów „Woda – wspólne dobro, wspólna troska”. Jak co roku lista zwycięzców ogłoszona zostaje w Światowym Dniu Wody, 22 marca 2022 r.

Przewodniczącym jury był artysta-malarz Wacław Jagielski, który w tym roku zdecydował przyznać wszystkim nagrodzonym pierwsze miejsca, który powiedział: – Prace niosły ze sobą delikatny szelest szumiącej wody, bulgot wybijających u źródeł leśnych strumyczków, strumieni, a czasem i wodospadów zimnej krystalicznej wody. W każdej pracy można było odczuć troskę dziecka o jej czystość, nieskazitelność i konieczność jej uszanowania.

Łącznie na konkurs wpłynęło 1562 prace z 77 placówek oświatowych. W konkursie wzięły udział dzieci z Nowego Sącza oraz gmin: Stary Sącz, Korzenna, Kamionka Wielka, Nawojowa. Dotarły nawet prace z Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego.

– Pojawiały się prace plakatowe z hasłami wołającymi o oszczędność, o troskę nad bezużytecznym jej marnowaniem, sprowadzające się do dużego skrótu i symbolu, oszczędnego środka artystycznego wyrazu, przepojone metaforą i radością życia. Były też inne prace, w których uczniowie, szczególnie niższych klas szkół podstawowych, pokazali całą moc energii świata, wody, żywiołu zarówno kosmosu jak i samych siebie. Były to prace przesączone wibracją intensywności ścigających się po płaszczyźnie barw, zróżnicowanych kierunków kreski bardziej lub mniej nasyconej, w zależności od temperamentu i wrażliwości młodego twórcy. Takie prace najbardziej cieszyły oczy i poruszały serca oceniających jury – zaznaczył przewodniczący jury.

Uczniowie pracowali w przeróżnych technikach malarskich i graficznych, używali drewna, wkrętów, nici. Różnorodność prac i pomysłów sprawiła, że obrady i ostateczny wybór prac przeciągał się, ale dawał radość jurorom.

– Wyrażam wielką wdzięczność wszystkim, którzy podjęli ten jakże ważny, ale i piękny temat. Mam nadzieje, że konkurs ten w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju świadomości małych twórców i ich bliskich w temacie ochrony zasobów wodnych okolicy i świata, a to przecież szczególnie w dzisiejszych czasach jest takie ważne. Dziękuję również pomysłodacom Sądeckim Wodociągom, że wciąż kontynuują ten konkurs, nagradzając wyróżnionych atrakcyjnymi fantami i nagrodami. Jesteście wielcy! Oby tak dalej. Cała naprzód! – dodał Wacław Jagielski.

Lista laureatów:

Kategoria I: Paulina Cebula – Niepubliczne Przedszkole Artystyczne Miś w Nowym Sączu, Michał Blaźnik – Niepubliczne Przedszkole DANAPIS w Nowym Sączu, Jan Wielosik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej.

Kategoria II: Mateusz Gwóźdź – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Jan Więckowski – Szkoła Podstawowa w Żeleźnikowej Wielkiej, Kaja Citak – Szkoła Podstawowa w Skrudzinie.

Kategoria III: Kacper Tomasiak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu, Wojciech Biryt – Szkoła Podstawowa w Skrudzinie, Tomasz Gwóźdź – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Kategoria IV: Anna Cygan – Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu, Kamil Żuchowicz – Szkoła Podstawowa w Janczowej, Maria Kotarba – Szkoła Podstawowa w Barcicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony