Kradł płyty winylowe

Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się licznych kradzieży sklepowych na terenie Nowego Sącza. Wartość skradzionego mienia to ponad 9 tys. zł. W większości to płyty winylowe. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za te czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

6 czerwca br. policjanci podczas patrolowania ulic miasta Nowego Sącza zwrócili uwagę na mężczyznę, który pośpiesznym krokiem wyszedł z jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu, a gdy zauważył policjantów, zaczął uciekać. Zachowanie mężczyzny mogło świadczyć o tym, że może mieć coś na sumieniu dlatego policjanci postanowili to sprawdzić. Po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. W trakcie interwencji w reklamówce, którą miał przy sobie odnaleźli 11 płyt winylowych wartości ponad 1300 zł. Z uwagi na to, że mężczyzna nie posiadał dowodu ich zakupu, policjanci udali się do sklepu, z którego pochodziły. Jak się okazało, płyty winylowe zostały skradzione kilkanaście minut wcześniej. 40-letni sądeczanin został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna także kilka dni wcześniej z tego samego sklepu ukradł 44 takie płyty muzyczne, wartości blisko 6 tys. zł.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, zajmujący się tą sprawą, udowodnili 40-latkowi dodatkowo inne kradzieże sklepowe, których dopuścił się w maju br. w placówkach handlowych na terenie Nowego Sącza. Mężczyzna ze sklepów wynosił głównie alkohol i papierosy, ale połasił się także na markowe perfumy i torebki damskie.

7 czerwca br. na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał pięć zarzutów kradzieży mienia na łączną kwotę ponad 9 tys. zł. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony