Kreatywne gotowanie

Uczniowie kierunku Technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych w Zespole Szkół w Starym Sączu uczą się prowadzić zakłady gastronomiczne, układać diety, sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznie je podawać i prawidłowo obsługiwać konsumenta. Zdobywają również umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent tego kierunku posługuje się nowoczesnymi technologiami i urządzeniami, które ułatwiają realizację zadań zawodowych. Planuje i ocenia jadłospisy. Oblicza wartość odżywczą i energetyczną posiłków, układa menu codzienne i okolicznościowe. Korzysta z programów komputerowych, które ułatwiają planowanie i rozliczanie działalności zakładu. Opracowuje oferty usług gastronomicznych.

Uczniowie mają też możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności uczestnicząc w kursach barmańskich, baristy, sommeliera , kuchni molekularnej i dietetyki.

– Zajęcia w naszej szkole odbywają się w pracowni gastronomicznej oraz w pracowni obsługi konsumenta, doskonale wyposażonej w profesjonalny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający rozwijanie umiejętności zawodowych – mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski. – Zajęcia odbywają się w blokach kilkugodzinnych, podczas których młodzież przygotowuje potrawy, dokonuje ich oceny, a następnie je konsumuje.

W kwietniu uczniowie wykonywali tradycyjne polskie potrawy wielkanocne i zasiedli do tradycyjnego wielkanocnego śniadania, dokonując oceny wykonanych potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony