Ruszyli na podbój Grecji

Młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju z klas technikum hotelarskiego, gastronomicznego, budowlanego i informatycznego rozpoczęli dwutygodniowe staże zawodowe w Grecji.

– Głównym celem projektu jest wsparcie uczniów naszej szkoły w nabyciu praktycznych umiejętności zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach oraz podwyższenie standardu nauczania w placówce – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdroju. – Robimy to po to, aby zwiększyć szanse uczniów na polskim i europejskim rynku pracy. Realizacja projektu Erasmus+ spotkała się z dużą aprobatą młodzieży i rodziców, dlatego w tym roku po raz pierwszy w zagranicznych stażach uczestniczyć będą również uczniowie technikum informatycznego.

W ramach projektu zrealizowano już dwa zagraniczne wyjazdy zawodowe do Grecji, w których udział wzięli uczniowie kształcący się w trzech zawodach: Technik Budownictwa, Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Ponadto, szkoła otrzymała akredytację w Programie Erasmus+ na lata 2021-2027 dla klas technikum, więc w przyszłości powiększać się będzie liczba kierunków nauczania, które obejmie program.

Podczas wyjazdu przewidziano zajęcia kulturalne, wycieczki krajoznawcze, zajęcia integracyjne i językowe. Staże zawodowe kończą się uzyskaniem Międzynarodowego Certyfikatu Praktyk Zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony