Krużlowa Wyżna: na drodze jest już nowa nawierzchnia i chodniki

Dobiegają końca prace przy remoncie drogi powiatowej Grybów: ul. Węgierska, ul. Jakubowskiego – Krużlowa Niżna wraz z remontem skrzyżowania z drogą powiatową Ptaszkowa – Wojnarowa w miejscowościach: Grybów, Siołkowa, Krużlowa Wyżna, Krużlowa Niżna. To jedna z większych inwestycji prowadzonych przez Powiat Nowosądecki na terenie ziemi grybowskiej.

– Wartość robót to ponad 4,3 miliona złotych – mówi wicestarosta Antoni Koszyk, który sprawdzał dzisiaj na miejscu postęp prac. – Ta inwestycja jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad dwóch milionów złotych. Drugie tyle zostanie wydane z budżetu Powiatu Nowosądeckiego. W sumie zostało wyremontowane 4,7-kilometra drogi powiatowej Grybów – Krużlowa Wyżna.

Oprócz nowego asfaltu zostały już wybudowane chodniki i pobocza.

– Niebawem kierowcy będą mogli bez utrudnień jeździć po nowej nawierzchni, a piesi będą bezpiecznie poruszać się po chodnikach – mówi Antoni Poręba, przewodniczący Komisji Mienia i Infrastruktury w Radzie Powiatu Nowosądeckiego. – To bardzo ważna inwestycja, która na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach, droga ta została wyremontowana na dwóch odcinkach. Dzięki tegorocznym robotom, fragmenty zostały połączone i cała droga zyskała nową nawierzchnię.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot.: Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony