Kryniccy uczniowie wyruszyli w daleką drogę

W sobotę uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy – Zdroju wyruszyli do Hiszpanii i Włoch! W zajęciach poza granicami Polski udział weźmie ponad 200 dziewcząt i chłopców.

– Młodzież klas technikum gastronomicznego, hotelarskiego, logistycznego i budowlanego wyjechali do Włoch, gdzie realizować będą dwutygodniowe praktyki zawodowe w ramach Akredytacji Erasmus + w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe”. Docelowo przebywać będą w Abano Terme, a w czasie wolnym będą brać udział w wycieczkach oraz animacjach czasu wolnego ukierunkowanych na zapoznanie się z kulturą włoską – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.

Natomiast inni uczniowie zaczynają kolejną edycję Zielonej Szkoły, tym razem w Hiszpanii, gdzie wraz z opiekunami wyjadą w dwóch turach: od 11 maja do 21 maja 2024 i od 23 maja do 2 czerwca 2024 roku. W sumie blisko 200 uczniów i 15 opiekunów zwiedzi Monako, Wenecję i oczywiście Barcelonę! Po drodze podziwiać będą Włochy, Lazurowe Wybrzeże, zobaczą Malgrat de Mar, Gironę, czy Tosse de Mar.

– To kolejne wyjazdy w ramach Programu Erasmus+, ponieważ szkoła otrzymała akredytację do 2027 roku, a możliwość odbycia zagranicznych praktyk zawodowych cieszy się dużym powodzeniem – dodaje dyrektor szkoły. – Podobnie, jeśli chodzi o wyjazdy na Zieloną Szkołę – są one popularne i spotkały się z dużą przychylnością uczniów i rodziców.

Zdjęcia: archiwum ZSP Krynica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony