Licealiści spotkali się z doradcą do spraw klimatu i środowiska

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie spotkali się z Joanną Jasnos doradcą ds. klimatu i środowiska Powiatu Nowosądeckiego.

 Młodzież ucząca się w klasach o profilach: humanistycznym, biologiczno-chemicznym, biologiczno-angielskim wzięli udział w prelekcji na temat „Dlaczego kopciuchy przejdą do historii?” z cyklu „Co ja mam do klimatu?” stanowiącego serię spotkań z doradcą ds. klimatu i środowiska.

Poruszone zostały kwestie działań klimatycznych, w które wpisuje się m.in. odchodzenie od wykorzystania paliw kopalnych do ogrzewania domów oraz segregacja odpadów. Omówiono niewłaściwe praktyki spalania odpadów i konieczność przeprowadzenia modernizacji domowych kotłowni, wskazano na szkodliwość spalania paliw kopalnych dla zdrowia, środowiska i dla klimatu, co rodzi konieczność zmiany źródeł ogrzewania domów i mieszkań.
W spotkaniu wzięło udział około 90 uczniów.

Cykl „Co ja mam do klimatu?” zaplanowano w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE19 IPC/PL/000005 LIFE-IP EKOMALOPOLSKA) realizowanego przez Powiat Nowosądecki w latach 2021-2030.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony