Prawie 6 milionów złotych dla Powiatu Nowosądeckiego!

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk podpisali właśnie umowę na kolejną inwestycję współfinansowaną z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki dofinansowaniu już niebawem rozpocznie się remont ponad 8,8 km drogi powiatowej w miejscowościach: Kunów, Mystków, Mszalnica i Cieniawa.
Cały koszt inwestycji to blisko 12 milionów złotych, a dofinansowanie z RFRD wynosi 5 811 893,00 zł. Brakująca kwota będzie pochodziła z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

  • To kolejna inwestycja drogowa, którą zrealizujemy dzięki rządowemu wsparciu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dzięki takim działaniom znacznie poprawia się komfort jazdy po drogach powiatowych i oczywiście bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Przypomnę tylko, że przez trzy lata obecnej kadencji, wyremontowaliśmy lub zmodernizowaliśmy ponad sto kilometrów dróg. W tegorocznym budżecie zaplanowaliśmy sporo środków na inwestycje i jak tylko pogoda pozwoli – ruszamy z pracami w wielu miejscach.
    Modernizacja blisko 9 kilometrów drogi potrwa do 2024 r. Już w tym roku nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku drogi w miejscowości Kunów (dodatkowo powstaną 2 km chodnika) i Cieniawa, w 2023 – w Mszalnicy, a w 2024 w Mystkowie. Ustalając właśnie taką kolejność, wzięto pod uwagę faktyczny stan nawierzchni – tam, gdzie jest ona najbardziej zniszczona prace zostaną wykonane w pierwszej kolejności.
    W sumie, z obecnego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, zostanie wyremontowanych 37 km dróg w południowej Małopolsce. Stosowne umowy z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą podpisano wczoraj w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony