ZS w Marcinkowicach: uczniowie w komendzie Policji

Uczniowie klasy o profilu „Bezpieczeństwo Publiczne” (tzw. klasa policyjna) w Zespole Szkół w Marcinkowicach spotkała się z sądeckimi policjantami w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Uczniów klasy 1b LO z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach przyjął Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr Krzysztof Dymura.

– Okazją do wizyty było wręczenie uczniom aktów nadania kolejnych stopni uczniowskich, które zdobyli na podstawie osiągniętych wyników w nauce po pierwszym półroczu oraz oceny z zachowania – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach.

We wręczaniu aktów nadania stopni, wzięła również udział dyrektor ZS w Marcinkowicach Iwona Sikorska i prowadzący zajęcia Grzegorz Kalina.

Wizyta w jednostce Policji miała na celu przybliżenie służby w Policji i poznania jej struktury organizacyjnej. Uczniowie poznawali zagadnienia realizowane na stanowisku kierowania jednostki, tajniki pracy technika kryminalistyki, broń wykorzystywaną przez policjantów. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja środków transportu wykorzystywanych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

– Wizyty w jednostce Policji są jednym z elementów prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej „Bezpieczeństwo Publiczne”. Dziękujemy komendantowi za umożliwienie realizacji tego przedsięwzięcia – dodaje dyrektor Iwona Sikorska. – Dziękuję również naczelnikowi Wydziału Prewencji nadkomisarzowi Waldemarowi Górowskiemu oraz policjantkom i policjantom za profesjonalne przeprowadzenie zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony