Lider za mocny dla nowosądeczan

To był już ostatni mecz kadetów B U-15. Młodzi sądeczanie rywalizowali z krakowianami, którzy wygrali zmagania ligowe. Zespół STK Wikar przegrał, ale emocji nie zabrakło.

Liga kadetów B U-15

XVIII Kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – KS Korona Oknoplast Kraków 61:88 (11:25, 13:17, 12:26, 25:20)

Sędziowali: Sabina Kosakowska i Anna Orzeł.

STK Wikar: Tokarczyk 14, Zygmunt 10, B. Michalik 8, K. Michalik 7, Kubiela 6, Kasperski 5, Wicher 5, Kościsz 4, Szczerkowski 2, Berdysz.

Korona: Wantuch 25, Wiszniewski 16, Kawalec 13, Operacz 11, Polek 10, Pabijan 6, Firek 3, Melibruda 2, Walczak 2.

Zdecydowanym faworytem meczu byli krakowianie, którzy już w pierwszej kwarcie zaprezentowali wysoką skuteczność. W drugiej części spotkania sądeczanie zagrali znacznie lepiej prowadząc równorzędną grę z liderem. Najlepiej zespół STK Wikar pokazał się w czwartej kwarcie, którą wygrał.

– Zakończyliśmy sezon, który dla zawodników był przede wszystkim czasem na zdobywanie doświadczenia – mówi trener zespół STK Wikar Maksymilian Sławecki. – Przez całą ligę zawodnicy uczyli się gry zespołowej z czym mieli spory problem. Teraz to wygląda znacznie lepiej, co cieszy. Przyszły sezon zapowiada się ciekawie.