Sandecja, czyli tak blisko, a tak daleko

Pogoda podczas piątkowego meczu mocno utrudniła grę piłkarzom. Mimo padającego śniegu emocji nie brakowało, zwłaszcza w drugiej połowie. Sandecja dwukrotnie prowadziła, ale nie udało się odnieść zwycięstwa. Było to już 7 remis biało czarnych w tym sezonie.

Drużyna z ul. Kilińskiego mimo wyniku 2:2 wciąż liczy w grze o barażowe mecze. Do szóstego, premiowanego miejsca brakuje tylko 1 punkt. Jednak w podobnej sytuacji GKS Tychy. Tylko dwa oczka tracą Odra i Podbeskidzie. Jest więc o co walczyć.

Fortuna I Liga

XXVI Kolejka

Sandecja Nowy Sącz – Korona Kielce 2:2 (0:0)

1:0 Tomasz Boczek 49, 1:1 Jacek Podgórski 64 (karny), 2:1 Łukasz Zjawiński 78, 2:2 Jakub Łukowski 81.

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Żółte kartki: Elhadji Maissa Fall, Dawid Szufryn, Tomasz Boczek, Tomasz Nawotka – Michał Koj, Adrian Danek, Grzegorz Szymusik, Dalibor Takać.

Sandecja: Pietrzkiewicz – Osyra, Szufryn, Boczek, Kobryń, Nawotka – Chmiel (73 Szczepanek), Fall, Damir Śovśić (76 Koffie), Walski – Zjawiński.

Korona: Forenc – Danek, Szymusik, Koj, Garcia – Podgórski (88 Kiełb), Takać (62 Łukowski), Błanik, Olivieira, Górski (62 Strzeboński) – Shykauka (62 Frączczak).

Po meczu trener zespołu MKS Sandecja Dariusz Dudek powiedział: – W moim przekonaniu zagraliśmy dobry mecz, w trudnych warunkach. Było dużo śniegu, który nie pozwalał na płyną grę. Słowa uznanianależą się ludziom, którzy dbali o przygotowanie boiska. W pierwszej połowie jeszcze to fajnie wyglądało, w drugiej było już gorzej. Szkoda trochę tych punktów, bo straciliśmy dwie bramki po stałych fragmentach gry. Był rzut karny i wolny, chyba z 40 metrów, po którym padł drugi gol, dosyć przypadkowy. Teraz musimy się szybko zregenerować, bo gramy już we wtorek z Jastrzębiem. Kalendarz jest napięty, bo potem już wyjazd na ŁKS. Czekają nas dwa ciężkie mecze. Robimy swoje, konsekwentnie budujemy zespół, budujemy klub, budujemy stadion, mamy swoje problemy. Dziękuję piłkarzom za walkę, determinację, chęć próby zwycięstwa. Myślę, że to jest szczęśliwy remis dla Korony.