LO w Starym Sączu: jak ratować życie?

Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK działających w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu szkoliła z pierwszej pomocy najmłodszych kolegów z oddziału „zerówka” z Niepublicznego Przedszkola Pszczółka Maja oraz Gminnego Przedszkola w Starym Sączu.
Uczniowie z klasy medycznej nie tak dawno zdobyli Mistrzostwo Województwa z Pierwszej Pomocy. Ukończyli także kursy i uzyskali tytuł Instruktorów. Teraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.
Dzieci miały okazję wysłuchać informacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak opatrzyć ranę, co zrobić gdy się poparzymy, jak pomóc w przypadku zachłyśnięcia. Dzieci przypomniały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Ważnym punktem warsztatów były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Dzieci najpierw przyglądały się czynnościom wykonywanym przez instruktorów, a następnie według wskazówek próbowały naśladować masaż serca. Nauczyły się również, jak prawidłowo układa się pacjenta i przygotowuje go do Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej.
Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi w składzie: Oliwia Tokarczyk, Kaja Sukiennik, Julia Tokarczyk, Małgorzata Rutka, Oliwia Rogowska, Dawid Bober, Maria Tokarczyk, Roksana Gołdyn, Anna Dara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony