LO w Starym Sączu: jesteśmy otwarci na uczniowskie inicjatywy

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zostało uhonorowane certyfikatem „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły” już po raz trzeci. Do tego znalazło się ono na mapie ogólnopolskich placówek, które podejmują ambitne wyzwania edukacyjne umożliwiające uczniom odkrywanie pasji i twórcze doskonalenie kompetencji XXI wieku.

Do ogólnopolskiego konkursu starosądeckie liceum zakwalifikowało się z powodu realizowanego projektu młodej grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Jej opiekunem jest nauczycielka Aneta Mamala.

– Młodzież rozpoczęła działania we wrześniu 2021 roku, a już może się pochwalić wieloma sukcesami: ukończyli kurs pierwszej pomocy, zdobyli certyfikat Społecznego Instruktora Młodzieżowego, koordynowali akcję zbiórki pomocy humanitarnej dla Ukrainy oraz współorganizowali akcję oddawania krwi na Rynku i Sądecką Galę Krwiodawców – mówi Aneta Mamala. – W szkole działa też bardzo aktywnie Szkolne Koło Wolontariatu, które udziela się na wielu płaszczyznach. Takie inicjatywy z pewnością uczą młodzież empatii i współdziałania.

Prace Szkolnego Koła Wolontariatu koordynują: Teresa Szewczyk i Małgorzata Jawor.

Certyfikat „Dobrze zaprojektowanej Szkoły” stanowi wyjątkową nagrodę dla szkoły, która inicjuje ambitne wyzwania edukacyjne oraz umożliwia twórcze doskonalenie kompetencji XXI wieku.

– Przyznany tytuł stanowi potwierdzenie, że nasza placówka podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, wprowadza niestandardowe formy nauki motywując uczniów do większej aktywności oraz jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej – dodaje Krzysztof Szewczyk, dyrektor starosądeckiego LO.

Honorowy patronat na konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska i Ministerstwo Cyfryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony