Logistyk stawia na praktykę

W Technikum logistycznym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju trwają zajęcia praktyczne i symulacje biznesowe polegające m.in. na założeniu przez uczniów firm transportowych i realizowaniu przez nich wszystkich zadań z tym związanych.

Firmy transportowe prowadzone z użyciem Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS przez uczniów klasy I technikum logistycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju rozpoczęły sprzedaż swoich usług. To jeden z elementów nauki w tym zawodzie.

– Uczniowskie firmy przygotowały wszystkie potrzebne sprzęty i zasoby, zatrudniły pracowników i ustaliły ceny sprzedaży. W kolejnej rundzie pojawią się pierwsze rankingi, wyniki działalności i ich analiza. To również czas na wprowadzenie niezbędnych korekt. Młodzież pracuje pod opieką Iwony Wójcik nauczycielki przedmiotów zawodowych i trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.

Natomiast uczniowie klasy II technikum logistycznego zainaugurowali oficjalną współpracę z Firmą Trans.eu Group S.A. Rozpoczęły ją warsztaty z obsługi Platformy Logistycznej Trans.eu w wykonaniu Wojciecha Pawelskiego.

– Pierwsze testowe zlecenia transportowe uczniów klasy II technikum logistycznego trafiły na wewnętrzną giełdę transportową. Niedługo startuje Wirtualna Akademia TransEdu z certyfikowanymi egzaminami z zakresu magazynowania, spedycji, transportu drogowego i pracy menagera w branży TSL – dodaje Iwona Wójcik nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony