Maciej Rogóż – radny o wielkim sercu.

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Nasza redakcja udała się do Pana Macieja Rogóż – Radnego Miasta Nowego Sącza, społecznika, aktywnie działającego od lat na Osiedlu Poręba Mała. Maciej Rogóż to najmłodszy radny, jednak z ogromnym bagażem doświadczenia. Aktywizuje mieszkańców do różnego rodzaju działań społecznych i charytatywnych. Zabiega również o inwestycje na Osiedlu Poręba Mała.

Redakcja: Został Pan najmłodszym radnym w wieku 25 lat, zdobywając ogromną ilość głosów z komitetu bezpartyjnego, w dodatku z 5 miejsca na liście. Co było receptą na sukces?

Maciej Rogóż: Receptą na sukces są ludzie, którzy zaufali mi i zagłosowali na mnie. Bardzo się cieszę, że zdobycia mandatu nie zawdzięczam przypadkowi, czy też olbrzymiej kampanii wyborczej. Ja po prostu ubrałem buty i z pokorą pukałem od drzwi do drzwi, nie obiecując ludziom gruszek na wierzbie, ale prosząc ich o rozważenie oddania głosu na mnie. Szczególnie sukces zawdzięczam mieszkańcom Osiedla Poręba Mała. To osiedle na którym się urodziłem, mieszkam i jestem do niego bardzo przywiązany.

Redakcja: Głosy nie wzięły się z przypadku, ponieważ mimo młodego wieku posiadał Pan ogromny bagaż doświadczenia. Od lat angażuje się Pan w wiele wydarzeń osiedlowych takich jak: organizacja festynów, zawodów sportowych, współpracą z mieszkańcami, wspieraniu mieszkańców potrzebujących pomocy.

Maciej Rogóż:  Od lat jestem społecznikiem. Działam z wieloma organizacjami pozarządowymi, a swoją działalność społeczną zaczynałem na Osiedlu Poręba Mała. Wspólnie z mieszkańcami, Szkołą Podstawową nr 17, Parafią p.w. Św. Jana Chrzciciela organizowaliśmy festyny dla społeczności, zawody sportowe, wydarzenia charytatywne. Na osiedlu działa również wspaniała Fundacja „Pokój Zaczyna się od Uśmiechu”, z którą mam przyjemność współpracować i którą prowadzi moja przyjaciółka Basia Kubacka. Miniony rok miał być również rokiem kolejnych działań, jednak Covid wszystko wstrzymał. Na początku roku udało się jeszcze zreorganizować pierwszy osiedlowy „Karnawałowy Zawrót Głowy”. W takich przedsięwzięciach bardzo doceniam angaż młodzieży, która na naszym osiedlu jest znakomita i pomaga w organizacji przedsięwzięć. Bardzo  się cieszę z dobrego kontaktu z młodzieżą, dla mnie są oni przyszłością i trzeba na nich stawiać.

Redakcja: Co udało się zrobić na Osiedlu Poręba Mała?

Maciej Rogóż:  Podczas mojej aktywności jako radnego, ale i wcześniej, będąc członkiem zarządu osiedla i społecznikiem, działałem aktywnie przy budżetach obywatelskich na rzecz osiedla i  w innych akcjach np. zbierania podpisów pod petycją.  

Udało się m.in. wybudować I część chodnika na ul. Mała Poręba, I część chodnika na ul. Juranda, oświetlenie na części ul. Stadnickich, oświetlenie na ul. Bohaterów Orła Białego, nowy plac zabaw na placu rekreacyjnym, siłownię pod chmurką. Mieszkańcy zadecydowali również, iż kolejny plac zabaw w ramach budżetu obywatelskiego powstanie na terenie SP nr 17, gdzie wielki wkład mieli nauczyciele i Pani Dyrektor Renata Czop.  

Muszę zaznaczyć, że o wszystkie te inwestycje również mocno zabiegał aktywnie działający Zarząd Osiedla, którego przewodniczącym jest Pan Błażej Targosz. Inwestycje ciągną się latami, więc i poprzedni Zarząd Osiedla wniósł ogromny wkład, na czele z przewodniczącym Panem Antonim Węgrzynem, a także radnymi poprzednich kadencji: Pan Konstanty Legutko i Pan Jan Opiło. Doceniam i dziękuję za ich pracę na rzecz naszego wspaniałego osiedla.

Redakcja: Na osiedlu dochodziło również do pożarów ludzkich dobytków. W trakcie budowy jest również nowy kościół.  

Maciej Rogóż:  Najpierw spalił się warsztat samochodowy Państwa Janik. Rodzina jest bardzo życzliwa i pomocna. Drugie nieszczęście to pożar tartaku Rodziny Państwa Poręba. Pan Czesław bardzo angażuje się w życie osiedlowe, wspiera budowę kościoła. To czas, aby okazać gest solidarności.  W obu przypadkach trwają zbiórki finansowe.

Jeżeli chodzi o budowę Kościoła to jeszcze wiele przed nami. Tutaj również można przekazać środki finansowe poprzez internetową zbiórkę. Ogromne zaangażowanie Księdza Proboszcza Janusza Michalika w to przedsięwzięcie jest nieocenione. W tym wszystkim dzielnie pomaga mu Ksiądz Łukasz.

Redakcja: Wykonuje Pan wiele społecznej pracy, realizuje Pan ambitnie mandat radnego. Czy jest w tym wszystkim czas na hobby?

Maciej Rogóż:  W wolnym czasie lubię uprawiać wszelką aktywność fizyczną, która pozwala mi nabierać nowych sił. Lubię chodzić po górach, jeździć na rowerze, a także czytać książki bądź obejrzeć dobry film.

Linki do zbiórek:

https://pomagam.pl/poreba8a

https://pomagam.pl/popozarze2021?fbclid=IwAR2pLcSs_cZaQFDo63GSpMPZe7xNoS-s0tMlkg6APaNj8CxLNz8y-DtiDlo

https://zrzutka.pl/hmyapa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony