Mamy trzy nowe karetki!

O trzy nowe karetki wzbogaciła się właśnie flota Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Tym samym, podczas trwania obecnej kadencji samorządu powiatowego na czele ze starostą Markiem Kwiatkowskim, wymieniono już na nowe 14 ambulansów.

– To świetna wiadomość – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, ratownicy mogą szybciej i bezpiecznie dojechać do pacjenta. Nowe i sprawne ambulanse są szczególnie ważne w terenach górskich, gdzie inne samochody mają problem z dotarciem – a takich terenów w naszym Powiecie nie brakuje. Cieszę się, że nasz plan modernizacji floty Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego przynosi wymierne korzyści. Czternaście nowych ambulansów w cztery lata, to naprawdę spore osiągnięcie. Wszystko po to, aby mieszkańcy Sądecczyzny czuli się bezpieczniej i mieli lepszą opiekę medyczną.

Wszystkie trzy samochody to mercedesy z napędem na cztery koła. Koszt zakupu to 1,6 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

– W Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym jest obecnie 14 zespołów ratowniczych działających w 9 podstacjach na terenie Powiatu Nowosądeckiego – dodaje dyrektor SPR Bożena Hudzik.

 O zaletach nowych ambulansów mówili dzisiaj m.in.: dyrektor SPR Bożena Hudzik i koordynator zespołów wyjazdowych w SPR – Waldemar Kubiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony