Rusza nabór do kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego

Zespół Szkół w Marcinkowicach, decyzją Ministra Obrony Narodowej, otrzymał zgodę na uruchomienie kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego. W najbliższy poniedziałek rusza nabór do klas wojskowych. Rekrutacja potrwa do 30 maja i prowadzona będzie poprzez serwer naboru dostępny pod adresem:https://malopolska.edu.com.pl/Kandydat.

Próba sprawności fizycznej dla zainteresowanych kandydatów odbędzie się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Marcinkowicach w następujących terminach:

12 czerwca 2023 r. (poniedziałek) o godz. 9 i 13 czerwca 2023 r. (wtorek) o godz. 9.

Regulamin próby sprawnościowej oraz inne przydatne informacje dotyczące rekrutacji do klasy OPW dostępne są na stronie internetowej szkoły https://zsmarcinkowice.edupage.org/news/.

Przypominamy, że Oddział Przygotowania Wojskowego to klasa przeznaczona dla uczniów, którzy wiążą swoją karierę zawodową ze służbami mundurowymi.

Nadzór nad klasą OPW sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej, a patronat sprawuje jednostka wojskowa wyznaczona przez MON.

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących, uczniowie uczestniczą w szkoleniu teoretycznym i praktycznym.

Korzyści dla uczniów płynące z podjęcia nauki w OPW to m.in.:

bezpłatne pełne umundurowanie, bogate wyposażenie szkoleniowe, system szkoleni przygotowujący do pełnienia służby mundurowej, dodatkowe punkty do Akademii Wojskowych oraz WOT, skrócona służba przygotowawcza do służby wojskowej, obóz szkoleniowy współfinansowany przez MON.

Uczniowie biorą także udział w obozach szkoleniowych z udziałem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry instruktorskiej. Reprezentują także szkołę podczas uroczystości patriotycznych na szczeblu lokalnym, powiatowym i wojewódzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony