Mamy wspaniałych nauczycieli i pedagogów w szkołach powiatowych

Dzisiaj w Bursie Szkolnej w Starym Sączu odbył się Powiatowy Dzień Edukacji. Była to okazja do wręczenia nagród starosty dla wyróżniających się dyrektorów, nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół powiatowych.

– Z wielką radością i dumą gratuluję wszystkim nagrodzonym – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy w naszych szkołach wielu wybitnych pedagogów. Co rok staram się wraz z Zarządem i Radą Powiatu doceniać pracowników oświaty. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej jeszcze raz składam wszystkim osobom związanym z edukacją serdeczne podziękowania za codzienną pracę i kształtowanie kolejnych pokoleń Polaków. Dzięki waszemu zaangażowaniu, dzieci i młodzież nie tylko zdobywają wiedzę, ale też uczą się odpowiedzialności i funkcjonowania w społeczeństwie.

Życzę wytrwałości i niegasnącego zapału oraz motywacji do realizacji zamierzeń edukacyjnych i wychowawczych. Niech efekty nauki i wdzięczność młodego pokolenia przynoszą satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Gratulacje złożył również Roman Potoniec – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego oraz Andrzej Gancarz – przewodniczący Komisji Oświaty w RPN.

Nagrody otrzymali: Michał Bulzak  – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Aneta Gubała – nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, Adriana Jakubczak – nauczyciel w Zespole  Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, Dorota Jędrzejowska – psycholog w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu, Filia w Grybowie, Grzegorz Kalina – nauczyciel w Zespole  Szkół  im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, Paweł Krok – nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Piotr Krzywdziński – nauczyciel w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu, Małgorzata  Lechowicz – nauczyciel w Zespole Szkół im. Św. Kingi   w Łącku, Izabela Łabuś – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, Aneta Mamala – nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, Leszek Misiewicz – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu, Alina Pustułka – nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, Grzegorz Skalski – dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Zenon Smyda – nauczyciel w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie, Piotr Stojek – nauczyciel w Zespole Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Krzysztof Szewczyk – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, Lesław Tarasek – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Beata Tott – nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Artura Grottgera w Grybowie, Anna Wilk – nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Anna Wrońska-Górowska – nauczyciel w Zespole Szkół  im. Ks. Prof. Józefa Tischnera  w Starym Sączu.

Nagrody dla pracowników Bursy Szkolnej wręczył starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz dyrektor Bursy Lucyna Dybiec.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, członek Zarządu Zofia Nika, wiceprzewodnicząca RPN Marta Adamczyk, radni powiatowi (członkowie Komisji Edukacji): Andrzej Gancarz – przewodniczący oraz Stanisław Dąbrowski, Paweł Łabuda, Stanisław Sułkowski. Obecny był także Sebastian Bielak – przedstawiciel sądeckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie. Spotkanie prowadziła Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a gości witała Lucyna Dybiec – dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu. Uroczystość uświetnił występ młodzieży ze szkół powiatowych.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony