Marcinkowice: 6 milionów złotych na tor saneczkowy!

Przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach powstanie kompozytowy tor saneczkowy za 6 milionów złotych, a jego otwarcie planowane jest na 2025 rok. Trenować na nim będą m.in. zawodnicy kadry Polski, którzy obecnie szkolą swoje umiejętności za granicą.

Projekt budowy saneczkarskiego toru kompozytowego w Marcinkowicach został pozytywnie zaopiniowany i dlatego Powiat Nowosądecki otrzymał mocny zastrzyk gotówki na ten cel. Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych to aż 6 milionów złotych.

– Bardzo się cieszę, że przygotowany przez nas wniosek został zaakceptowany. Wielokrotnie rozmawiałem o budowie toru z Ministrem Sportu i Turystki Kamilem Bortniczukiem i sekretarzem stanu w tym ministerstwie Andrzejem Gut-Mostowym. Ministrowie byli u nas podczas otwarcia hali sportowej ze strzelnicą i oglądali teren, na którym miałby powstać tor – podkreślił Marek Kwiatkowski, starosta Powiatu Nowosądeckiego.


W Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach znajdują się już m.in.: hala sportowa, strzelnica (na 8 stanowisk), boiska do uprawiania lekkoatletyki, bieżnie, rzutnie, skocznie, basen i przeszklone boisko do squasha. Przy szkole funkcjonuje także internat na ponad 80 miejsc. – Dopełnieniem całości będzie pierwszy w Małopolsce, a być może pierwszy lub drugi w Polsce kompozytowy tor saneczkarski. Jestem już po rozmowach z Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych i mamy zapewnienie, że na naszym torze będą ćwiczyć zawodnicy kadry Polski, którzy obecnie muszą wyjeżdżać na treningi za granicę – dodał starosta Marek Kwiatkowski.

Przy Zespole Szkół w Marcinkowicach działa już klub saneczkowy, a w szkole uczą się reprezentanci Polski juniorów, którzy obecnie trenują m.in. w Norwegii. Prace związane z rozpisaniem przetargu na budowę toru saneczkowego rozpoczną się lada chwila…


Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony