MCK SOKÓŁ zaprasza do udziału w odlotowym konkursie!

5 czerwca 2023 roku w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa dotyczącą Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MAGIA LOTU, który ogłoszony został z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

W konferencji wzięli udział: Poseł na Sejm Patryk Wicher, dyrektor MCK SOKÓŁ Andrzej Zarych, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączy Alina Marek, Zastępca Prezesa Zarządu Stowarzyszenia ORION Michał Mółka oraz pomysłodawca Konkursu Stanisław Szarek.

Konkurs skierowany jest do rodzin (dzieci z rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami) oraz grup szkolnych i podwórkowych, które wykonają pracę plastyczną o tematyce lotniczej. Jego celem jest przede wszystkim rozbudzenie wyobraźni wśród dzieci, zainteresowanie ich różnymi formami tworzenia, a także propagowanie czytelnictwa.

Chodzi o to, żeby te dzieci dorastały w atmosferze tworzenia, a nie odtwarzania. Tworzenie daje im przyszłość, daje im moc– mówił Stanisław Szarek

Stop! Teraz pora na marzenia…. Każdy moment kiedy siądziemy z książką, farbą, kredką, z jakąkolwiek formą przekazu artystycznego, to jest ten moment oderwania się od tego brutalnego, codziennego życia i wejścia do krainy marzeń – dodał Poseł Patryk Wicher

Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie organizatora , wykonanie i przesłanie pracy na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, do 25 sierpnia br.
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Nagrodę główną, lot widokowy nad Sądecczyzną, ufundowało Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przy współpracy Aeroklubu Podhalańskiego im. Leopolda Kwiatkowskiego. Przygotowano również inne nagrody rzeczowe w tym vouchery do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Ogłoszenie wyników nastąpi po 1 września 2023 roku, a prace Laureatów będzie można podziwiać na specjalnej wystawie, połączonej z czytaniem książek, w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączy.

Konkurs wpisze się w obchody 100-lecia lotnictwa na Sądecczyźnie. W sali im. Romana Sichrawy zawiśnie szybowiec „Wrona”

Te szybowce były produkowane w Nowym Sączu przed II wojną światową i taki specjalny eksponat przyjedzie z Muzeum Lotnictwa żebyśmy mogli w jego towarzystwie się tutaj spotkać – mówił dyrektor Zarych.

Szybowiec będzie można podziwiać m.in. podczas uroczystego wręczenia nagród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony