„Między niebem, a ziemią kwitną Pola Nadziei” – wesprzyjmy sądeckie Hospicjum

Już w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) w Nowym Sączu i regionie odbędzie się doroczna akcja „Pola Nadziei” poświęcona zbiórce na rzecz sądeckiego Hospicjum. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rozbudowę ośrodka o nowe skrzydło. W tym roku akcji przyświeca hasło „Między niebem, a ziemią kwitną Pola Nadziei”,, a jej symbole jak zawsze będzie żonkil.

To będzie już 20 akcja, w Nowym Sączu oraz regionie. Na ulicach miast, przed kościołami pojawią się wolontariusze, ze specjalnymi puszkami z napisem Sądeckie Hospicjum, którzy za każdy datek będą obdarowywać darczyńcę pięknym żonkilem. Ten kwiat jest międzynarodowym symbolem nadziei, przypominającym o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy w trudnym czasie odchodzenia.

– W tym roku zbierających datki do puszek będzie 600-700 osób, z czego 400 to harcerze – mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum. – Do akcji włączyła się młodzież z Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych, Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, z Hufca ZHP, parafii Jana Pawła II pod opieką Jadwigi Papaj. To także uczniowie SP 9, IV Liceum Sportowe w Nowym Sączu, SP nr 16 w Nowym Sączu, mieszkańcy Osiedla Poręba Mała, młodzież ZS w Świniarsku pod opieką pani Małgorzaty Surowiak, mieszkańcy osiedla Dąbrówka, Zespołu Szkół Budowlanych, sportowcy amatorzy TKKF w Nowym Sączu, uczniowie Katolickiej SP przy parafii św. Heleny, oczywiście pracownicy i członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”, członkowie regionalnego zespołu „ECHO JAWORZA”, młodzież SP w Krużlowej Wyżnej, Frycowej, SP w Podolu – Górowej, będzie nas dużo, bo i potrzeby są duże. Ludzi potrzebujących naszej pomocy jest coraz więcej. Warto dodać, że tegoroczną akcję zainaugurowano już w SP w Chełmcu oraz w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowym Sączu, gdzie zabrano prawie 3300 zł.

Wolontariusze pojawią się przed kościołami na Sądecczyźnie, w Nowym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Nawojowej, Porębie Małej, Siedlcach, Kamionce Wielkiej, Ptaszkowej, Przysietnicy, Królowej Górnej, Krużlowej, Podolu – Górowej i Marcinkowicach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony