Sądeccy policjanci promowali swój zawód

Uczniowie dwóch szkół ponadpodstawowych, 80 uczniów, odwiedziło sądecką komendę Policji. W trakcie wizyty młodzież miała okazję nie tylko zwiedzić jednostkę, ale także zobaczyć, jak wygląda praca funkcjonariuszy i dowiedzieć się więcej m. in. na temat rekrutacji do Policji.

– Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu gościła w swoich murach 80 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej (m. in. z klasy o profilu technik analityk, która w swoim programie nauczania realizuje zajęcia z zakresu analityki kryminalistycznej) oraz Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu – opowiada Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Spotkanie poprowadziły policjantki z Wydziału Prewencji, które zapoznały młodzież ze strukturą organizacyjną naszej jednostki oraz ciekawie opowiedziały o służbie i zadaniach Policji. Funkcjonariuszki zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji, informowały o warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem, a także o przebiegu rekrutacji.

Podczas wizyty młodzież miała również okazję zwiedzić komendę i zobaczyć pomieszczenia, które na co dzień nie są dostępne dla naszych interesantów. W trakcie zwiedzania uczniowie odwiedzili m. in. stanowisko kierowania, strzelnicę i Referat Kryminalistyki. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psa służbowego oraz pokaz sprzętu i pojazdów wykorzystywanych w codziennej służbie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony